Vajinoplasti – Op. Dr. Tevfik Sipahi

Vajinoplasti

Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti, cinsel isteksizlik ve estetik kaybı oluşması halinde sıklıkla tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Op. Dr. Tevfik Sipahi’nin kliniğiyle iletişime geçerek dilediğiniz zaman konuyla ilgili sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu içerik sayesinde vajinoplasti nedir, riskleri nelerdir, neden ve nasıl yapılır gibi soruların cevabını bulabileceksiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajen dokuların elastikiyet kabiliyetinde kayıplar; ilerleyen yaş, yakın zamanda doğum yapılması ya da ani kilo kayıpları gibi faktörlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu durumlara bağlı olarak da sarkmalar meydana gelebilmektedir. Doğal halde esnek bir yapıya sahip olan vajina esnekliğini kaybedebilir ve oluşan bu sarkmalara bağlı olarak kişide haz alma duygusunu olumsuz etkileyebilir. Vajinoplasti genelde cinsel birliktelikten önce yapılır ve vajinanın eski haline dönmesi için olanak sağlar.

Cinsel yaşama çok olumlu katkıları olan vajinoplasti Ankara, estetik ameliyatlar içerisinde en sık tercih edilmekte olan operasyonlardandır.

Vajinoplasti Riskli Midir?

Her operasyonda olduğu gibi vajinoplastide de birtakım riskler vardır. Vajinoplasti sonrasında sert yaralar, enfeksiyon oluşumu, kanama gibi komplikasyonlar oluşabilmektedir. Ancak vajinoplasti operasyonu steril ortamda, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirildiği takdirde risk minimuma inmiş olur.

Vajinoplasti ameliyatının ardından vajinanın hijyenine büyük önem verilmelidir. Enfeksiyon önleyici ilaçlar hekim tarafından verilebilmektedir. Vajinoplasti sonrasında meydana gelebilecek problemler; cinsel ilişkiden mümkün olduğunca uzak kalarak, düzenli pansuman yaptırarak ve vajinal duş almayarak mümkün kılınabilmektedir.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, genel anestezi yapılmaksızın kesi gerektirmeden gerçekleştirilebilen bir estetik operasyondur. Fakat hastanın isteği doğrultusunda anesteziye duyarlılığı yoksa uygulama anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Operasyon sırasında uygulanan işlem vajinanın arka duvarlarına yapılmaktadır. Bu bölgede bazı kesiler çıkarılarak kasların sıkıştırılması sağlanır. Vajinoplasti ameliyatı gerekli görüldüğü ya da istendiği takdirde başka estetik operasyonlarla da birleştirilebilir ve yaklaşık olarak bu ameliyat 45 dakikada tamamlanır.

Peki Neden Vajinoplasti Yapılır?

  • Vajinoplasti yalnızca cinsel isteksizlik sorunları veya estetik kayıplar sebebiyle yapılan bir operasyon değildir. İdrar torbasındaki sarkmalar ve idrar kaçırma problemlerinin çözümünde de yine bu yönteme başvurulabilmektedir. Ayrıca doğumun ardından meydana gelen izleri de vajinoplasti yöntemi ile gidermek mümkündür.
  • Vajinanın esnekliğini kaybederek genişlemesi bir süre sonra iki tarafı da cinsel ilişkiden uzaklaştırabilecek sesler çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinoplasti ile bu seslere ve genişleme sorunlarına çözüm bulmak mümkündür.
  • Halk arasında elastikiyet kaybı olarak da bilinen vajinal bölge bollaşma, rakma ve genişlemeleri vajinoplasti yöntemi ile çözülebilmektedir. Vajinoplasti, vajinal bölgede genişliği ve bolluğu gidererek vajinal kasların sıkılaşmasını sağlar. Keyifli ve sağlıklı cinsel yaşantınıza Op. Dr. Tevfik Sipahi ile vajinoplasti işleminizi planlayarak kavuşabilirsiniz.
  • Cinsel zevk vajinanın esnekliğinin artmasıyla beraber azalır. Aktif ve pratik olmauan genişlemiş bir vajina kadın için de erkek için de tahmini zor bir cinsel soğumaya sebebiyet verebilir. Vajinoplasti ameliyatı olmak isteyen kişilerin çoğu cinsel sorunlar yaşayan kimselerdir.
  • Vajinal kistlerle birlikte yaşanan çeşitli hastalıklar, vajina bölgesinin estetik açıdan kötü görünmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden, bu operasyonda hedeflenen en önemli nokta, vajina bölgesindeki tüm estetik kaygılar yok edilmeye çalışılır.
Şimdi Ara!
Yol Tarifi