Kızlık Zarı Dikimi – Op. Dr. Tevfik Sipahi

Kızlık Zarı Dikimi

Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı yüzyıllardan beri bekaretin sembolü olarak kanıksanmıştır. Hatta öyle ki pek çok evlilik kızlık zarının yırtık olması dolayısıyla bitmiştir. Her ne kadar günümüzde eskisi kadar önemli olmasa da bazı kesimlerce ve kadınlarca kızlık zarı büyük önem taşımaktadır. Kızlık zarı bozulması halinde yeniden dikilebilmektedir. Eğer siz de kızlık zarınızı diktirmek istiyorsanız Ankara’da bu konuda hizmet vermekte olan Op. Dr. Tevfik Sipahi’nin kliniğini arayarak randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı vajinanın 1-1.5 santimetre içerisinde bulunmakta olan, son derece esnek ve ince bir yapıdır. Kızlık zarı cinsel ilişki esnasında yırtıldığı için bekaretin simgesi olarak görülse de fizyolojik ya da anatomik olarak hiçbir işlevi bulunmamaktadır.

Çocukluk çağlarında daha sert ve kalın olan kızlık zarı, büyüdükçe gelişen özellikle östrojen hormonunun etkisiyle özellikle esnek bir yapıya dönüşmektedir.

En çok rastlanan kızlık zarı türü “Yuvarlak Hymen” olarak adlandırılsa da her kadının genetik, anatomik ve fizyolojik yapısı farklı olduğu için kızlık zarlarının yapıları da farklı olmaktadır. “Yuvarlak Hymen”in yanı sıra bölmeli, yarım bölmeli, yarım ay ve elek tipi kızlık zarları da vardır.

Ayrıca bazı kadınların kızlık zarları normalden daha kalın olur ve yırtılmaz. Böyle bir durum olması durumunda bu durum patolojik olarak adlandırılır ve açılması ameliyat yoluyla sağlanır. Bunların yanı sıra, kızlık zarı bazı kadınlarda hiç bulunmamaktadır.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Halk arasında bozulması olarak da adlandırılan kızlık zarının yırtılması çok kolaydır çünkü kızlık zarı çok ince ve hassas yapıdadır. Vajinal girişe yakın bir noktada konumlandığı için kızlık zarının yırtılması için cinsel ilişki şart değildir, yabancı bir cisim ya da parmakla da yırtılabilmektedir. Hatta kızlık zarının yırtılması için sert düşüş bile yeterli olabilmektedir.

Belirli bir miktarda yoğun kanama kızlık zarının yırtılmasının ardından meydana gelebilmektedir ve bu kanamanın miktarı ilişi şiddeti, kızlık zarı tipi ve stres gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir.  Kızlık zarı eğer tamamen kapalı formda ise kanama meydana gelmez. Op. Dr. Tevfik Sipahi ile kapalı kızlık zarı açılması ve istem dışı kızlık zarı yırtılmalarıyla ilgili konular için iletişime geçebilirsiniz. Kızlık zarınızın bozulmasıyla ilgili endişeniz varsa kızlık zarı muayenesi ile öğrenmeniz mümkün. Kızlık zarı dikimini ise kızlık zarınız yırtıldıysa, tekrar kanama meydana gelsin istiyorsanız ya da evleneceğiniz insan sert bir tavır içinde ise tercih edebilirsiniz.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

18 yaşından küçük kişilerin kızlık zarı dikimi için yasal ebeveynlerinin izni ve müracaatı zorunludur. Ancak 18 yaşını geçkin kadınların kızlık zarı dikimi Ankara hizmetinden faydalanabilmeleri için herhangi bir kısıtlama yoktur.

Kızlık zarı öncesinde il muayenede hasta ile kızlık zarı dikiminin türüne ve anestezi yöntemine karar verilerek işlem tarihi belirlenmektedir.

Himenoplasti Ankara yani kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Dikişler uygulamanın ardından en fazla 1 hafta içerisinde erimekte ve kanama olasılığı azalmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise uzun süre cinsel birliktelik yaşanmayacaksa tercih edilmektedir. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde tercih edilmektedir. Bu yöntemle dikilen kızlık zarı yıllar sonra yaşanan cinsel ilişkiyle bile yırtılsa kanama meydana gelmektedir ve bu işlemin süresi yarım saattir.

Kızlık zarı için spesifik bir gün ya da saat yoktur. Kadının adet döneminde olmaması yeterlidir. Genellikle kızlık zarı dikimleri adet döneminden birkaç gün sonra yapılmaktadır.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Ankara kızlık zarı dikim fiyatları uygulanacak yöntem ve kullanılacak tıbbi gereçler gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kızlık zarı dikimi ile ilgili en uygun fiyatları alabilmek için kliniğimizle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi