Kızlık Zarı Muayenesi – Op. Dr. Tevfik Sipahi

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

Kızlık zarı özellikle ataerkil toplumlar için büyük önem teşkil etmektedir çünkü bu toplumlarda kızlık zarı bekaretin ve bozulmamışlığın simgesidir. Kızlık zarı muayenesi Ankara ile herhangi bir sebepten ötürü kızlık zarında bir zarar meydana gelip gelmediği anlaşılabilmektedir.

Hemen hemen her kadın için endişeye sebep olabilen kızlık zarı, bekaret testi ya da kızlık testi olarak da algılanmaktadır ve kızlık zarı muayenesi yalnızca gözlem yoluyla yapılabilmektedir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında Op. Dr. Tevfik Sipahi tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı muayenesinin detayları yer almaktadır.

Kızlık Test (Zarı) Nedir?

Kızlık zarı muayenesi Ankara, vajina içerisinde bulunmakta olan ve bekaret olarak da isimlendirilen zarın yırtılmış olup olmadığını anlamak adına yapılan muayenedir. Kızlık zarı vajinanın giriş kısmından 2-3 santimetre ileride bulunur ve kalınlığı 2,5 mm civarındadır. İnce damarlarla çevrelenmiş olan kızlık zarı elastik yapıdadır. Bu yüzden cinsel ilişki esnasında sert bir darbeye maruz kalınması halinde bu zar kanamaya başlar.

Kızlık zarı bazen yalnızca spor yaparken bile zarar görebilmektedir. Yapılan muayeneler ile kızlık zarının kanayıp kanamadığı anlaşılabilmektedir.

Yapılan Kızlık Zarı Muayenesi Kayıtlara Giriyor mu?

Diğer bütün işlemlerde olduğu gibi hastanede yapıldığı için kızlık zarı muayenesi de kayıt altına alınır fakat sizin bilginiz dışında bu muayeneyle ilgili hiçbir bilgi 3. Şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Bunun yanında, kızlık zarı muayenesinin kayıt altına olunmasını hiçbir şekilde istemiyorsanız özel muayene hekimlerine talepte bulunabilirsiniz.

Resmi bir belgenin gerekliliği durumunda yapılması gereken ilk şey kızlık zarı muayenesiyle ilgili savcılık ve karakola başvurmak olmalıdır. Ardından kızlık zarı muayenesi için hastanelere başvuruda bulunabilirsiniz.

Kızlık Zarı Testini Kim Yapıyor?

Kızlık zarı muayenesi jinekolog ya da uzman bir kadın doğum doktoru tarafından yapılmalıdır. Kızlık zarı muayenesiyle ilgili bilgi almak ve güven içinde işlemi gerçekleştirebilmek için Op. Dr. Tevfik Sipahi’den randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılıyor?

Kızlık zarı muayenesi için kişiye öncesinde herhangi bir test uygulanmasına gerek yoktur, bölgesel muayene yapılır. Kişi litotomi pozisyonu olarak adlandırılan pozisyonda iken, vajinanın iki yanında yer alan dudaklar elle aralanarak zar incelenir ve bu işlem jinekologların muayene masasında gerçekleştirilir.

Kişinin öksürmesi ya da ıkınması, zarın normal yolla görülemediği durumlarda gerekebilmektedir. Kişinin kızlık zarının yırtılması ya da zarar görmesi gibi bir durum işlem uzman bir hekim tarafından yapıldığı sürece herhangi bir alet kullanılmadığı için mümkün değildir.

Kızlık Zarı Muayenesi Ağrıya Neden Oluyor mu?

Kızlık testi esnasında jinekolojik hiçbir alet kullanılmadığı için bölgede zarar oluşmaz bu nedenle de herhangi bir ağrı yaşanması söz konusu değildir. Bu işlem genellikle göz ucuyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Kimi zaman iki eliyle vajinal dudağı açması hastaya söylenebilmektedir. Ya da doktor kendisi yapabilir. Özetle kızlık zarı muayenesinde zarın zarar görüp görmediğine gözlem yoluyla karar verilmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

Kişiler hijyenik ortamlarda, mikrop kapma, zarar görme endişesi yaşamadan sorunsuz şekilde kızlık zarı muayenesi yaptırabilir. Kızlık zarı muayenesi Ankara öncesinde kızlık zarı fiyatları Ankara ile ilgili mutlaka araştırma yapılmalı ya da iletişime geçilmelidir.

Son derece uygun fiyatlarla ağrısız bir şekilde Ankara kızlık zarı muayenesi yaptırmak mümkün. Konuyla ilgili daha net ve sağlıklı bilgi alabilmek için Op. Dr. Tevfik Sipahi’den randevu alabilirisiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi